Založ si blog

Ako zarobiť a nenarobiť sa. . .

V minulom článku som písal o tom, ako môžu ľudia bez akýchkoľvek odborných znalostí jednoducho zarobiť slušné peniaze prostredníctvom Affiliate systémov. Teraz sa budem venovať druhej spomenutej možnosti a tou je predávanie vlastného produktu na Internete.

Čo mám predávať?

Mnoho ľudí si myslí, že nemajú nič, čo by mohli predať, ale vo väčšine prípadov je to len nedostatok fantázie. Každý z nás je odborník na niečo. Zamyslite sa, v čom by ste mohli ľuďom poradiť? Aká je oblasť, kde si myslíte, že viete viac, ako väčšina ostatných ľudí? Stále vám nie je jasné, čo by ste mohli predať?

Aby som vám trochu našepkal, najlepšie sa predávajú produkty z oblasti zdravia, vzťahov a zarábania. Tak napríklad. Ste žena vo veku 40 rokov a pred časom ste prešli cez zložitý rozvod. Napriek tomu ste sa s tým dokázali rýchlo vysporiadať a zariadiť si život tak, že ste úspešná, šťastná a darí sa vám. Nemáte pocit, že podobné problémy môžu mať tisíce iných žien? A väčšina týchto žien by sa veľmi rada dozvedela, ako ste to zvládli. Alebo iný, možno trochu tvrdší, ale realistický príklad. Boli ste alkoholik, bez práce a vzťah sa vám rozpadal. A napriek tomu ste dokázali všetko zmeniť a dnes ste spokojný a šťastný. Tretí príklad môže byť z oblasti zdravia… Mali ste 40kg nadváhu, vyskúšali všetky diéty a nedarilo sa vám schudnúť. A stačilo zmeniť prístup k chudnutiu a dnes máte o 20kg menej a šťastný a vyrovnaný život.Výhodou je, že o takýto produkt nebudú mať záujem len ľudia, ktorých sa to týka, ale pravdepodobne aj ich priatelia alebo známi sa budú snažiť pomôcť im.

Čo majú všetky uvedené príklady spoločné? Sú to oblasti, kde ste možno ani netušili, že by ste mohli niekomu poradiť. Ďalšou oblasťou môžu byť rady, ako napríklad ušetriť pri dovoze auta zo zahraničia, ako sa zbaviť krtka v záhrade, na čo si dávať pozor pri kúpe domu alebo bytu a podobne.

Ako pripravím produkt, ktorý budem predávať?

Najčastejší spôsob predaja je napísanie eBooku alebo vytvorenie videoprednášok.Že je to ťažké? Na začiatok to určite nebude jednoduché a je treba priznať, že 95% ľudí to odradí. Že sa nenecháte odradiť? Tak potom čítajte ďalej.

  1. eBook je moderná forma odovzdávania informácií. Dokument pripravíte vo Worde, necháte si ho skontrolovať niekým, kto sa vyzná v gramatike a štylistike, necháte si ho pozrieť niekým, kto sa trochu vyzná v danej téme a posúdi, či ponúkate pridanú hodnotu, pekne ho naformátujete (odporúčam pozrieť iné bazplatné eBooky) a uložíte ho ako PDF. Ešte potrebujete pekný obal (to možno bude najťažšia vec, pozrite napríklad náš eBook na http://4allu.com/s/c6q – viem vám s tým pomôcť). Tu nemôžete šetriť, lebo obal predáva a ak nemáte nejaké grafické cítenie, môžete mať najlepší text, ale nikto eBook nekúpi.
  2. Ani videoškolenie nie je neprekonateľná prekážka. Stačí, ak máte nejaký modernejší fotoaparát a môžete začať nahrávať váš kurz. Oproti eBooku je rozdiel v tom, že informáciu nepíšete, ale rovno ju vyrozprávate. Máte oveľa vyššiu šancu, že zaujmete publikum. Na strihanie a spracovanie videa už potrebujete mať špecifické znalosti ale všetko sa dá nájsť na Youtube.com. Alebo poznáte niekoho, kto sa trochu vyzná a pomôže vám kurz nastrihať.

Ako to predám?

Budete chodiť od dverí k dverám, zazvoníte a predáte… Hrozná predstava čo? Samozrejme žartujem. Dnes je doba úplne iná. Ľudia kupujú od tých, koho poznajú, kto sa im páči a komu dôverujú… Ale k tomu sa ešte vrátim. Musíte ľuďom vyrozprávať váš príbeh..

Teda ako sa dá produkt predať? eBook je možné bezplatne zverejniť na Amazon.com. Je to tam celé v angličtine, nie je jednoduché pochopiť, ako sa to má robiť. Na predaj videoškolení alebo iného digitálneho obsahu môžete použiť napríklad clickbank.com alebo iné affiliate systémy. Potom tam pošlete svojich potencionálnych zákazníkov za každého, kto tam kúpi vašu knihu alebo videoškolenie, tak získavate províziu. Tieto systémy však väčšinou vyžadujú zaplatiť za vloženie digitálneho obsahu. Podobný systém je na našom serveri www.4allu.com. Tam Vám bude strhnuté 10% z ceny publikácie za administratívne služby a realiozovanie platby a zvyšok prostriedkov je váš (pokiaľ nedáte váš produkt do affiliate systému, kde bude časť nákladov postúpená sprostredkovateľovi).

Kto to odo mňa kúpi?

Táto oblasť predstavuje najväčší problém. Veľa firiem a podnikateľov má vynikajúci produkt, ale nemá ho komu predávať. Tu platí, že ak chcem niečo predať, musím najprv dať niečo zadarmo a presvedčiť ľudí, že som odborník a sa oplatí odoberať odo mňa. Znamená to publikovať zaujímavé články (napríklad na blogu), zúčastňovať sa diskusií na rôznych špecializovaných fórach, byť aktívny na sociálnych sieťach. Ukážkou takéhoto prístupu je táto stránka http://4allu.com/s/c6q kde sa bude realizovať bezplatný webinár, ponúka sa eBook na stiahnutie a na záver sa bude účastníkom ponúknutý platený kurz.

 

Čo na na záver?

Toto je jedna z možností, ako vytvoriť a predávať vlastné produkty. Celú problematiku nie je možné vložiť do jedného článku. Ak si myslíte, že na to máte, odporúčam absolvovať odborné školenie a konzultácie s profesionálom. Práve preto, že to nie je jednoduché, máte garanciu, že nebudete mať veľa konkurencie. Dôležité je mať stanovený cieľ a nezľaknúť sa prekážok. Po svete sa objavili stovky milionárov, ktorí vydržali a išli týmto smerom. Chvála bohu, že 95% ľudí nedočítalo tento článok. Preto my, ktorí sme sa na to dali, to máme o to jednoduchšie….

Zarábanie na Internete sa stalo realitou

05.06.2017

V predchádzajúcich článkoch som písal o rôznych metódach a postupoch zarábania na Internete. Teraz sa zarábanie stáva skutočnosťou. Rozhodol som sa zorganizovať sériu webinárov, v ktorých viac »

Kuba – Havana padne do 10 rokov. . .

29.01.2017

Čo som vedel o Kube? Že tam bol diktátor, že Fidel Kastro sa ho pokúsil zvrhnúť, že ho chytili a zavreli, že ho pustili na amnestiu, že sa znova pokúsil zvrhnúť diktátora a druhý krát sa viac »

Amazon už roky okráda Slovákov. Aj vy ste obeťou?

22.12.2016

Súčasťou mojej práce ako internetového marketera je aj hľadanie vhodných zdrojov informácií, článkov, videí, publikácií... Často pri tom kupujem elektronické knihy (eBooky), ktorých výhodou viac »

Ivanka Trump a jej manžel Jared Kushner

Žiadne tajné dohody s Rusmi neboli, tvrdí Kushner

24.07.2017 20:06

Zať a poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner trvá na tom, že žiadny z jeho kontaktov s Rusmi nebol nevhodný.

kamión, ťažká technika, pole, nákladiak

Prevádzačovi v USA, v ktorého prívese našli mŕtvoly a dehydrovaných ľudí, hrozí trest smrti

24.07.2017 19:03

Šofér nákladného auta, v ktorého prívese našli policajti 39 dehydrovaných ľudí na pokraji smrti a ďalších osem osôb, ktoré už boli mŕtve, by mohol podľa texaských zákonov dostať aj trest smrti.

Libra, Británia

Finančná situácia britského obyvateľstva sa rapídne zhoršuje

24.07.2017 18:00

Finančná situácia britských domácností sa v júli zhoršila najrýchlejším tempom za tri roky. Domácnosti si nemôžu dovoliť veľké nákupy.

vlajka, Londýn, Veľká Británia, Westminster

Britskí rodičia smrteľne chorého dieťaťa boj za liečbu vzdávajú

24.07.2017 17:06

Britskí rodičia nevyliečiteľne chorého 11-mesačného Charlieho Garda už netrvajú na experimentálnej liečbe a chcú sa s lekármi dohodnúť na tom, ako by ich synovi mohlo byť umožnené zomrieť.

rebel

Ak chceš byť prvý, nestavaj sa do radu...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 150193x
Priemerná čítanosť článkov: 3065x

Autor blogu

Odkazy