Založ si blog

Aj vy ste marketingový ignorant?

S týmto slovom som sa stretol prvý krát asi pred 2 mesiacmi. V skupinke diskutujúcich boli dvaja podnikatelia, ktorí sa takto označili, čo bolo 20%. Je to náhoda, alebo naozaj 20% podnikateľov sú marketingoví ignoranti?

Pojem slova mi vysvetlili nasledovne: „Mesačne platíme za marketing a reklamu okolo 2.000€, ale nechceme, aby nás marketigová firma zbytočne zaťažovala nejakými číslami. Chcem mať pokoj, nepotrebujem sa v tom vyznať“. Toto bola pre mňa studená sprcha. Internetovému marketingu a reklame sa venujem už okolo 10 rokov, ale firmy si nás vyberajú práve preto, že ich dokážeme presvedčiť výsledkami.

Každé investované EURO sa musí vrátiť

Nie vždy sa to ľahko meria, ale investície do reklamy by sa mali vrátiť. Ináč nedáva zmysel vôbec niečo zaplatiť za reklamu. Vo firmách, ktoré využívajú aj klasický marketing (outdoor, televízia, rozhlas), tak sa dá zmerať len celkový efekt reklamy, v podstate nie je možné, špecifikovať, aký mala podiel Internetová reklama. Ale ak si klientov hľadáte len prostredníctvom Internetu, tak potom by malo platiť, že hodnota nových klientov je viac ako suma investovaná za reklamu.

Aj tu sú určité anomálie, pretože niektorí klienti môžu mať dlhodobú hodnotu, niektorí majú len jednorázovú. Napríklad ak mám tanečnú školu, tak môžem nalákať nových klientov na kurz Salsy, ale potom budú pokračovať na vyšší level, prípadne si zoberú ešte aj iný tanec. Ak ponúkam svadobné šaty, tak klient (alebo radšej klientka) príde raz, požičia si ich alebo ich kúpi. A potom už o nej nepočujem. Iba keby sa rozviedla. V prvom prípade si môžem dovoliť investovať do reklamy viac, ako vám klient zaplatí, lebo dlhodobo sa to vykompenzuje. V druhom prípade musím zarobiť už na prvej transakcii.

Ako vy riešite marketing a reklamu?

Chcel by som za klientov marketingových ignorantov. Odpadla by nám potreba dokazovania efektivity reklamy. My máme s našimi klientami dohodu, že ak im naša reklama neprinesie úžitok, nemusia nám zaplatiť za našu prácu. A veľmi dobre si mesačne pozerajú výsledky, kým nám uvoľnia ďalšie prostriedky.

Chcem by som preto vedieť, ako riešite marketing a reklamu vy. Prikladám krátky dotazník. Zaujímajú aj vás výsledky prieskumu? Ak nám necháte Email, pošlem vám výsledky, ale kľudne môžete odpovedať anonyme. Za váš čas sa vám odmením. Každý kto zodpovedne vyplní dotazník, dostane odo mňa elektronickú verziu knihy „Najťažšie je zarobiť prvý milión“, ktorá je už aktuálne takmer vypredaná v obchodoch. V knihe sa dozviete nielen ako vy ako osoba môžete profitovať na Internete, ale všetky rady sa hodia aj na firmu.

Šokujúca pravda o COVID karanténe na Slovensku

25.08.2020

Príbeh, ktorý teraz opíšem sa zdá až neuveriteľný, hlavne po tom, čo sme prežili na jar tohto roku. Povinné nosenie rúšok v školách kvôli hrozbe nákazy je detská rozprávka oproti tomu, čo som zistil. Čo sa stalo Nie je dôležité, ako som sa dostal k jednému Ukrajincovi, ale jeho príbeh je pravdepodobne jeden z desiatok. Takže Sergej pracuje legálne na Slovensku a [...]

Ekonomika po COVID-e. Prežijú tí, čo sa prispôsobia. Liekom môže byť „agilita“.

07.05.2020

Ak stojíte pred rozhodnutím, čo s firmou po COVID-e, odporúčam vám prečítať si tento článok a možno sa budete inšpirovať. Hoci ešte COVID kríza neskončila, objavujú sa prvé predpovede, čo bude potom. Nechcem suplovať prácu dobre platených ekonómov, ale isté je, že tisíce firiem skončia alebo padnú úplne na dno. Možno by sme mohli túto krízu prirovnať k [...]

Ako školiť a vyučovať cez Internet – nová realita vo vzdelávaní

19.03.2020

Celoplošná karanténa zasiahla podstatným spôsobom oblasť služieb. Mnoho živnostníkov alebo firiem museli prestať poskytovať svoje služby, zavrieť prevádzky, nechať doma svojich zamestnancov. Náklady rastú, príjmy žiadne. Jednou z oblastí, ktorá je tiež postihnutá je oblasť vzdelávania. Zákaz stretávania, obmedzenie dopravy a zatváranie firiem uzavrelo takisto školiace [...]

trump

Trump využil predčasné hlasovanie, volil na Floride

24.10.2020 20:09, aktualizované: 20:24

Súčasný americký prezident hlasoval v meste West Palm Beach na Floride, ktorá je jeho novým domovským štátom.

SR Bratislava NRSR Kollár autonehoda

Šéf parlamentu Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

24.10.2020 18:31, aktualizované: 22:03

Predseda parlamentu Boris Kollár bol prevezený do bratislavskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia a je pri vedomí. Má zranenia po celom tele.

testy, antigénové, koronavírus

Testy zatiaľ nikto poriadne neotestoval

24.10.2020 17:30

Epidemiológ Marek Majdan považuje lockdown celého Slovenska za krajné riešenie, ktoré má významný dosah na život ľudí a chod krajiny.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Pilotné testovanie umožní odsledovať nedostatky, zhodli sa Petrák a Krúpa

24.10.2020 16:44, aktualizované: 17:24

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) a podpredseda školského výboru Ľubomír Petrák (Smer) diskutovali v relácii RTVS Sobotné dialógy.

rebel

Ak chceš byť prvý, nestavaj sa do radu... Aj to je dôvod, prečo som sa pustil oblastí, ktorým sa iní vyhýbajú. Agilné poradenstvo, moderný Internetový marketing a aj do zatracovanej oblasti zarábania na internete. Napísal som nieoľko eBookov, ktoré sa dajú stiahnuť z project-academy.com a aj tlačenú knihu o Internetovom marketingu "Najťažšie je zarobiť prvý milión", ktorá sa predáva v maloobchode alebo ju môžete získať v elektronickej verzii. Môžete sa so mnou spojiť na linkedin.com/in/branogablas/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 64
Celková čítanosť: 261618x
Priemerná čítanosť článkov: 4088x

Autor blogu

Odkazy